Hayatta en büyük yatırım, insana yapılan yatırımdır. Bunun da en önemli yolu eğitimdir. Uygarlık yolunda, gelişmiş tüm ülkelerin kalkınma geçmişinde en önemli yeri eğitime yaptığı yatırım alır. Ulu önder Atatürk’ün söylediği gibi: “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.”.

Dünya tarihinde sanayi devrimleri bütün toplumlara yön vermekle kalmamış, pek çok alışkanlığı da değiştirmiştir. Bununla birlikte tarihin akışındaki en önemli sanayi devrimi olan 2. Sanayi Devrimi sonrasında başlayan ve günümüze kadar uzanan süreçte eğitim sistemi bu devrime istihdam sağlamak üzere geliştirilmiştir. 19. yüzyılda geliştirilen ve tüm dünyada o zamandan beri uygulanan eğitim sistemi artık bugünün ihtiyaçlarına cevap vermekte zorlanmaktadır.

Bugün artık tüm dünya 4. Sanayi Devrimi’ni konuşuyor ve dünyanın gelişmiş ülkeleri eğitim sistemlerini bu doğrultuda geliştiriyor. Endüstri 4.0 bugün içinde yaşadığımız dünyanın bütün dinamiklerini köklü bir biçimde değiştirerek benzersiz bir geleceğin kapılarını açacak. Şimdi insanlığın karşısında şu hayati soru bulunuyor; Hangi toplumlar ve hangi bireyler bu kapıdan geçebilecek? Bu hayati soruya verilebilecek tek bir yanıt var: Kurguladığı yetkin eğitim-öğretim sistemiyle endüstriyel gelişmeleri bütünleştiren toplumlar geleceği elde edecek, özgür, üretken ve barış içinde yaşayabilecekler.

Biz de bu anlayışla, insana eğitim ile yatırım yapmak ve bu sayede ülkemizin kalkınmasında destek olmak amacıyla GEO Koleji’ni kurduk ve gerekli altyapı ve eğitim felsefemizi oluşturmak üzere, ulusal ve uluslararası alanda konusunda uzman isimlerle birlikte 2 yıl boyunca AR-GE çalışmalarımızı sürdürerek GEO Eğitim 4.0 modelimizi geliştirdik.

GEO Koleji olarak, GEO Eğitim 4.0 modeli ile Endüstri 4.0 çerçevesinde fark yaratacak ve tam uyumla zenginleştirip yönetecek kuşaklar yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda da kendimize bir motto belirledik “GEO Eğitim 4.0 modeli ile eğitim bir gün değil, bugün değişecek!”

GEO Eğitim 4.0 Modelimiz 4 temel unsur üzerine kuruldu. Bunlar; Geleceğim Eğitim İçeriği, Geleceğin Öğretmeni, Geleceğin Teknolojisi ve Geleceğin Mimarisi. GEO Koleji olarak; Geleceğin eğitim içeriği ile 21. yüzyıl pedagojisi çerçevesinde öğrencilerin tutku, irade, ilham, erdem ve esneklikle öğrenmelerine fırsat veriyoruz. Geleceğin Öğretmeni ile bireysel farklılıkların değerli olduğu bir iklimde akademik destek stratejileri geliştirerek kişisel öğrenme planları oluşturuyoruz. Geleceğin Teknolojisi ile yaşamın ve öğrenmenin her alanında teknolojiyi aktif kullanıp yüzyılın dinamiklerine değer katarak öğrenen bir toplum yetiştiriyoruz ve Geleceğin Mimarisi ile yenilikçi öğrenme mekanları tasarlayarak öğrencilerin öğrenme ve yaşam kalitesini yükseltiyoruz.

Ana faaliyet konumuz olan teknik müteahhitlik hizmetleri kapsamında pek çok ülkede faaliyet gösteriyoruz. Çalışmakta olduğumuz coğrafyalarda büyüme hedeflerimizin sonuçları neticesinde son dört yıldır üst üste basamakları tırmanarak yer aldığımız ve 2017’de 190. sıraya yükseldiğimiz “Dünyanın En Büyük Uluslararası 250 Müteahhitlik Firması” listesinde (ENR Top 250) daha da üst sıralarda yer almayı hedefliyoruz.

AE Arma-Elektropanç olarak; çalıştığımız 3 kıta ve 8 ülkede, 46 farklı milletten istihdam ettiğimiz 8 bine yakın deneyimli ve dinamik çalışanımız, 500’ün üzerinde mühendis kadromuz ve daima geliştirmekte olduğumuz global firma ortaklıklarımızla; ülkemize hizmet etmeye, katma değer yaratmaya, istihdamı artırmaya ve dünya çapındaki projelere imza atmaya devam ederek, küresel bir marka olma yolundaki hedefimize her yıl biraz daha yaklaşmanın gururunu taşıyoruz.

Şimdi de GEO Koleji ile Türkiye’nin geleceğine damga vuracak ve ülkemizin kalkınmasında en önemli değer olan eğitim alanında da bir marka olmak üzere çalışıyoruz. Bu doğrultuda, “Eğitim bir gün değil, bugün değişecek!” sloganımızla bugünün dünyasının bütün dinamiklerini köklü bir biçimde değiştirerek benzersiz bir geleceğin kapılarını 2018-19 eğitim-öğretim yılında açıyoruz. GEO Koleji olarak, geleceğe hazır olan ve geleceği yöneten bireyler yetiştirme hedefi doğrultusunda Türkiye’nin en üretken ve en deneyimli eğitimci kadrosunu bir araya getirdik. GEO Eğitim 4.0 modeli ve metodolojisi uygulayan deneyimli GEO Koleji yönetim kadromuz ise öğrencilerinin başarı alışkanlıklarına kendi iradeleriyle yön vermelerini destekleyerek yarına sahip çıkacak nesiller yetiştirme misyonuyla hareket ediyor.

Geleceğin Okulu GEO Koleji olarak GEO Eğitim 4.0 modelimizle bütün çocukları geleceğin insanı olarak yetiştirmeye hazırız! Birlikte geleceği güvenle inşa etmek dileğiyle…

Kemal Kızılhan
GEO Koleji Yönetim Kurulu Başkanı
AE Arma-Elektropanç Yönetim Kurulu Başkanı

 

Sizi aramamızı ister misiniz?

Aşağıdaki formu doldurarak kampüslerimizi gezmek için randevu alabilirsiniz.

Aramayı tamamlamak için Enter'a basmanız yeterli.