Genç Dehalarla İnovasyon Eğitim Programı

Haber ve Duyurular
27.09.2019

Veli Bilgileri
Öğrenci Bilgileri


Bireylerde, yaş ilerledikçe yaratıcılığın azaldığı yapılan araştırmalar ile ortaya konmuş bir gerçek. Bunun nedenini bir tek şeyle açıklamak mümkün olmadığı gibi büyüklerin yaratıcılığının çocuklara göre daha az olmasının nedenleri arasında en bilinenleri; edinmiş tecrübeler, engelleri öngörebilme gibi maddeler olarak sıralanabilir. Yeni bir fikir zihnimizde canlandığında öncelikli olarak “Bunu nasıl hayata geçirebilirim?” yerine “Bu neden hayata geçemez?” olmakta. Fakat çocuklar için aynı şey geçerli değil! Onlar büyüklerin tersine “Neden olmasın?” diye düşünmekten, merak etmekten, ilham almaktan, fikir üretmekten ve bunu hayata geçirmek için çabalamaktan kolay vazgeçmezler. Albert Einstein’ın “Diğer insanlardan farklı bir yanım yok. Sadece merak ediyorum.” sözü konuyu daha net anlamamıza yardımcı olan sözlerden...

Teknoloji, bilim, sanat ve spor alanında önde gelen ülkelerde merak ve ilham duygusunu arttıracak, bu duygular ile yeniliklere imza atacak nesiller yetiştirilmesi amacıyla inovasyon eğitimleri verilmesine geçtiğimiz yıllar içerisinde başlandı. Bizler de GEO Koleji olarak Türkiye’de bir ilk olacak bu eğitimi Emre Ertürk iş birliği ile hayata geçiriyoruz!

Yetişkinlikteki başarının anahtarı olacak olan inovasyon ve iç örü eğitim programımız Genç Dehalar ile İnovasyon 15 Ekim 2019 Salı günü itibari ile Balmumcu kampüsümüzde başlıyor. Emre Ertürk ile doğal, akıcı, interaktif, teorik ve pratik ağırlıklı, motive edici, kilit öğretilerin yer aldığı, eğlenirken öğreten ve bilinçlendiren bu özel eğitim programı sayesinde, öğrenciler eğitim süreleri boyunca, inovasyon geliştirme teknikleri ve pratiklerini öğrenecek ve birlikte yaratacakları çalışmaları dönem sonunda özel bir davet ile sergilenecektir. Genç Dehaları motive edecek olan bu yılsonu sergisi aynı zamanda onları yakın gelecekte topluma ışık tutmanın önemini keşfetmeye hazırlayacaktır. Emre Ertürk önderliğindeki bu dersler; konsantrasyonun esas olduğu, verimlilik açısından öğrenci kontenjanı ile sınırlıdır.

PROGRAM HAKKINDA 

  • Program 19 Haziran tarihine kadar devam edecektir
  • 2, 3 ve 4. sınıfların dersleri Salı günleri 16:30 - 18:00 arasındadır
  • 5, 6 ve 7. sınıfların dersleri Perşembe günleri 16:30 - 18:00 arasındadır
  • Sene sonunda katılımcı öğrencilerimizin ürettikleri çalışmaların sergisi gerçekleşecektir
  • Gerekli kurs malzemeleri öğrencilere bildirilecek, kursa katılacak öğrenciler malzemeleri kendi temin ederek katılım gösterecektir
  • Program GEO Koleji öğrencileri için aylık 600 TL+KDV ücrete tabidir
  • Program dış katılımcılar için aylık 700 TL+KDV ücrete tabidir.

Benzer Haber ve Duyurular

3 Aralık Engelliler Haftası Ziyareti
Haber ve Duyurular
03.12.2018

3 Aralık Engelliler Haftası Ziyareti

3 Aralık Engelliler Haftası kapsamında, Ataşehir 5. sınıf öğrencilerimizle Tebessüm Kahvesi’nde çalışan Down sendromlu arkadaşlarımızı ziyaret ederken, Balmumcu kampüsü 6. ve 7. sınıf öğrencilerimizle birlikte de Down Café’yi ziyaret ettik. Ziyaretimizle onların her zaman yanlarında olduğumuzu anlattık.

Atatürk'ü Anma Töreni
Haber ve Duyurular
10.11.2018

Atatürk'ü Anma Töreni

Saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz...

Aramayı tamamlamak için Enter'a basmanız yeterli.